• Müşteri Hattı 0532 331 21 69 (Türkiye)
    • Shanghai Ofisi 0086 15921924280 (Çin)

Çin’den En Çok Ne İthal Ettik ?

11 Ocak 2015

Çin den ne ithal ettikÇin’den olan ithalatımız giderek artmaktadır. Son beş senede yaptığımız ithalat diğer yıllara göre yaklaşık 2 katı artarak 25 milyar dolara ulaştı. Çin ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi özellikle 2009 – 2013 yılları arasında büyük bir artış gösterdi. Özellikle bu dönemde yapılan ithalat 30.3 milyar dolara yükseldi ve ithalat yaptığımız diğer ülkeler baz alındığında Çin birinci sıradaki yerini korudu. Ayrıca Çin malları konusunda söylenilen Çin mallarının kalitesizliği, yapılan ithalatı etkilemedi.

Peki son 5 sene de Çin’den en çok ne ithal ettik?

Son 5 yıla bakıldığında İlk sırayı 7 milyar dolar ile elektrikli makine ve cihazlar, ses kaydetme, televizyon görüntü ses kaydetme cihazları ile bunların aksam ve parçaları aldı. İkinci sırayı ise 6 milyar dolar ile makineler, mekanik cihazlar ve aletler, nükleer reaktörler, bunların aksam ve parçaları takip etti. Üçüncü sırayı ise plastik ürünler ve mamulleri aldı.

 

 

Yorumlar

  1. turan dedi ki:

    merhabalar ben turan tente den turan sadece çin değil tüm dünyaya otomatik ve manüel tente ihraç etmek istiyorum nasıl yapabiliriz bana bu konuda mail yoluyla iletişime geçerseniz çok sevinirim

  2. ramazan özkılsız dedi ki:

    çanta, valiz, elektrikli bisiklet, paten, scooter ithal etmeyi düşünüyorum. karlılık oranı nedir, sizce.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir