• Müşteri Hattı 0532 331 21 69 (Türkiye)
    • Shanghai Ofisi 0086 15921924280 (Çin)

Great Wall of China in Summer with beautiful skyDünyada uluslararası ticaretin öneminin biraz daha artması ve Çin mallarının dünya pazarında hızla yerini almasıyla birlikte Çin dünya ticaretinin kalbinin attığı yer haline gelmiştir.

Dünyada, bugünün ithalat-ihracat şirketleri Çin’de birçok sektör için ürün araştırma , uygun tüketiciyi bulma , ithalat-ihracat alanlarında Çin’de olabilmek ve kendi pazarlarında çalışmalarını devam ettirebilmek için hizmet vermektedir. Ama bu firmalar araştırılan ürünlerde; ürün kalitesinin yeterli bulunmaması, yükleme zamanında oluşan aksaklıklar ve zaman kayıpları, iletişimdeki sorunları ve Çinlilerle yapılan anlaşmalarda dikkatli olunmaması gibi nedenlerden dolayı bir çok sorun ile karşı karşıya gelebilirler. Burada göz önünde bulundurulacak en önemli şey Çin iş kültürü ile Batı iş kültürünü bir noktada buluşturabilme becerisidir.

Şirketimiz, OMC ithalat ihracat danışmanlığı; Çin’de, siz müşterilerimizin sorunsuz ticaret yapabilmesini sağlayan deneyimli kişiler tarafından kurulmuştur. Şirketimizin Şanghay ana ofisi olmak üzere Ankara ofisi de mevcuttur.

Çalışma arkadaşlarımız

Oytun Ergun
Dış Ticaret Uzmanı / CEO
Shanghai / Çin
Biyografisini göster
mail tw fb

Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünü bitirdi. Sosyal yönü çok kuvvetli olan ve insan ilişkilerinde başarılı olan Oytun ERGUN üniversite yıllarında bir çok parti ve turistik gezi organizasyonu yaptı. 2005 yıllından itibaren Ankara gümrüklerde görev alan Oytun ERGUN bir gümrük danışmanı olarak ithalat, ihracat, uzak doğudan gelen malların incelenmesi ve değerlendirilmesi konularında pozisyon doldurdu. Daha sonra uzak doğuya doğan ilgisinden dolayı Çin'in Şanghay şehrine yerleşti ve burada SISU (Shanghai International Studies University) üniversitesinde Çin dili eğitimini 2 senede tamamladı. Burada kaldığı süre boyunca üniversite yıllarından beri ilgi duyduğu Çin kültürü ve Çince ile ilgili araştırmalarda bulundu. Bitirdiği bölümle de alakalı olan ticaret konusunda birçok projelerde yer aldı ve çoğunu bizzat kendi yönetti. Birçok sitelerde Çin ve Çinliler hakkında yazılar yazdı. Şu an İngilizce Türkçe ve Çince konuşabilen Oytun ERGUN'un en değerli sermayesi lekesiz mazisi, güvenilir kişiliği ve insan ilişkilerindeki başarısıdır.

Cihan Saitoğlu
Dış Ticaret Uzmanı
Shanghai / Çin
Biyografisini göster
mail

2008 Yılında Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Sinoloji (Çin Dili) bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında Çince tercüme ve rehberlik yapmaya başladı,mezun olmadan önce iki dış ticaret firmasında Çin'den sorumlu dış ticaret bölümlerinde Çin'den gelen malların takibi ve gelen Çinli teknisyen ve grupların Türkiye'deki operasyonlarında yer aldı. Mezuniyeti ile beraber Ankara Çin Büyükelçiliğinin vermiş olduğu bursla Shanghai Uluslararası Yabancı Diller Üniversitesine gönderilen Cihan SAİTOĞLU'nun 2008 yılından beri Çin'de birçok fabrika ziyareti, ürün araştırması, ürün takibi, ürün kontrolü ve yüklenmesi konularında tecrübesi bulunmaktadır. Cihan SAİTOĞLU; Türkçe, Çince ve İngilizce bilmektedir, insan ilişkilerinin kuvvetli olması ve güvenilir kişiliği ile tanınmaktadır.

Buğra Göçen
Dış Ticaret Uzmanı
Ankara / Türkiye
Biyografisini göster
mail

2002 Yılında Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. 1 yıllık yurtdışı stajını ABD'de tamamlayıp döndükten sonra ilaç ve medikal sektöründe çalışmaya başladı. Bu süre zarfında yapmış olduğu yurtdışı gezilerinde OMC adına çeşitli projelerde bulundu. 2011 yılından itibaren OMC İthalat İhracat Danışmanlık şirketi bünyesine katıldı.

Aleks Simrooglu
Dış Ticaret Uzmanı
Kanada
Biyografisini göster
mail

Dünyanın en eski liman şehirlerinden İzmir'de büyümüş olan Aleks, ortaokuldan beri uluslararası ticarete girmek istedi. Bu dürtü ile kendini Ottava'da buldu. 2008 yılında Kanada'nın Başkent Üniversite'si olan Carleton Üniversite'sinden, Uluslararası Pazarlama ve Ticaret ağırlıklı Uluslararası İşletme bölümünden yüksek onur belgesiyle mezun oldu. Aynı zamanda 3 senelik Çin'ce eğitimini Shanghai Uluslararası Eğitim Üniversite'sinde noktaladı. Kendisinin en değerli sermayesi ticari, pazarlama ve ekonomil alanlardaki kapsamlı araştırma geçmişidir. Masa başında olmadığı zamanlarda yoga, futbol, basketbol, okumak, dans etmek ve yemek yapmaktan keyif alır.