• Müşteri Hattı 0532 331 21 69 (Türkiye)
  • Shanghai Ofisi 0086 15921924280 (Çin)

Çin’den nasıl ithalat yapabilirim?

13 Mart 2015

Çin’den ithalat yaparken, istediğiniz ürünün özelliklerini çok iyi bilmelisiniz. Yapacağınız en basit ürünün ithalatında bile, Çinliler sizden bir çok detay sorabilir. Daha sonra belirlediğiniz üreticileri, eğer yapacağınız ilk ticaret ise, Çin’e gelip ziyaret etmelisiniz yada size Çin’de yardımcı olacak profesyonel bir ekiple çalışmalısınız. Daha sonra beraber çalışacağınız fabrika veya fabrikaları belirleyiniz. Siparişin üretimi esnasında ara kontrol ve son kontrol yapmalısınız; malın kalitesinden, adetinden, paketlenmesinden ve zamanında hazır olmasından emin olmak için. Yapacağınız ödemeler Çinli firmayla olan aranızda ki anlaşmaya bağlıdır ancak genelde firmalar %30 peşin %70 yükleme öncesi olarak çalışırlar. Mallar Çin ‘den ayrılıp, gideceği yere vardıktan sonra kendiniz yada beraber çalıştığınız bir gümrük müşavirliği firması ile birlikte vergiler, diğer ödemeler yapıldıktan ve belgeler sağlandıktan sonra gümrükten çekilir.

Dış Ticaret Uzmanı & CEO

İLETİŞİME GEÇ
Etiketler

Yorumlar

 1. Yusuf Dogan dedi ki:

  Oytun Bey Merhabalar!
  Biz yeni bir Dış Ticaret Firmasıyız Çin ithalatta ne gibi kurallar veya prosedürler uygulamakta ithalat yapmamız halinde bizden talep edilecek belgeler nelerdir bizi bilgilendirirmisiniz bu konu hakkında? Simdiden tesekkür eder hayırlı günler dilerim.

 2. ibrahim alpak dedi ki:

  Çinden ithalat yapmak için hangi belgeler lazım tşk

 3. Turgut dedi ki:

  MRB OYTUN BEY.
  KAĞIT BARDAK ÜRETİMİ YAPMAK İSTİYORUM BUNUN İÇİNDE MAKİNA YA İHTİYACIM VAR ÇİNDEN BU İŞ İÇİN MAKİNA İTHALATI YAPMAK İSTİYORUM. BU MAKİNALARIN SATIŞI NI YAPAN FİRMALARIN KATOLOĞU SİZDE MEVCUTMU. MAİL ADRESİME GÖNDERİRSENİZ MEMNUN KALIRIM ÇOK TEŞEKKÜRLER.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir